dozadu duben 2018 dopředu

Projektové dny 2015 – 2016

Projektové dny - Retrohry

12. 5. 2016 - 13. 5. 2016

V letošním školním roce se projektové dny s podtitulem NAPŘÍČ ŠKOLOU nesly ve znamení RETROHER. Projektové dny mají na naší základní škole zpravidla podobu dvoudenní akce, v níž pracují žáci ve skupinách, tak aby každá skupina byla tvořena žáky od 1. do 9. ročníku. Retrohry, neboli hry našich rodičů či prarodičů, představovaly náplň spolupráce pro 15 žákovských skupin. Během trvání her mohli žáci projít celkem šestadvacet stanovišť s nejrůznějšími úkoly. Nebylo nutné zvládnout všechna stanoviště, ale plnit jednotlivé úkoly co nejlépe. Pro žáky byly připraveny klasické hry, jako jsou kuličky, špaček, školka se švihadly a míči, či drápky. Hráli proti sobě lodě, lidské piškvorky, skákali panáka, nechyběla střelba ze vzduchovky nebo vrchcáby. Po splnění každého úkolu získávaly skupiny body. Bylo zajímavé sledovat, jak se "velcí osmáci a deváťáci" zodpovědně starali o své mladší spolužáky, a mnozí připustili, že to bylo fyzicky i psychicky velmi vyčerpávající. Při následném celkovém vyhodnocení byly odměněny nejenom první tři nejlepší skupiny, ale sladkou "retroodměnu" si odnesli všichni soutěžící.

Mnohé z her byly pro děti naprostou novinkou, která s sebou přinesla příjemné zjištění, že i bez "chytrých" technologií se dá trávit čas poměrně zábavným způsobem.

Barbora Janíčková