dozadu červenec 2019 dopředu
5121926
So6132027

Projekt Edison

ZŠ a MŠ Bělá pod Pradědem se zapojila do multikurního projektu Edison. Tento projekt poskytuje mládeži a dětem v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování prostřednictvím interakce.

V naší základní škole jsme hostili v polovině září tři vysokoškolské studenty – ze Srbska, Turecka a Brazílie. Naši stážisté s námi strávili týden, ve kterém prezentovali svoji zemi, vedli diskuze s našimi žáky na různá témata, hráli hry, vařili národní jídla a učili nás národní tance.

Od pondělí do čtvrtka zněla naší školou angličtina, portugalština, srbština a turečtina, žáci se vlnili v rytmu samby, capoeiry, semmame. Ochutnali turecký menemen, srbské vanilice, brazilské brigadeiro. Ani odpoledne se naši hosté nenudili. Přijali pozvání na obecní úřad, ochutnávku družstevních sýrů na Ovčíně, do likérky Bairnsfather a sportovně-zábavního centra Bělá v pohybu. V pátek se naši žáci se stážisty rozloučili turistickou vycházkou na Čertovy kameny a Zlatý Chlum. Žáci a učitelé si společný týden velmi užili. Měli možnost porovnat životní podmínky naší země s dalšími zeměmi a zejména si procvičit konverzaci anglického jazyka.