dozadu květen 2019 dopředu
Po 6
Út 7
St12229
Čt23
1724
So 
Ne5121926 
Základní škola a Mateřská škola Bělá pod Pradědem - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
Informační systém
ZŠ a MŠ Bělá pod Pradědem,
© Ing. Vojtěch Dorňák

Comenius

Květen, 2015
Poslední projektové setkání, tentokráte v České Re

11. 5. 2015 - 16. 5. 2015

Po dvouleté spolupráci bylo i na nás, abychom uspořádali setkání v naší škole. Už několik měsíců před stanoveným termínem jsme sestavovali program na celý týden a snažili se, aby toto poslední setkání bylo pro nás všechny nezapomenutelné. No myslím, že se nám to skutečně povedlo. 

Všechny zahraniční děti byly ubytovány u vstřícných a skvělých rodin, které je srdečně přivítaly a vzorně se o ně staraly po celou dobu pobytu. Ubytované, ubytující, ale také spousta dětí z naší školy, kteří sice ubytovat nemohly, ale nechtěly promarnit příležitost si povídat v angličtině se setkávaly každé volné odpoledne a trávily čas pospolu. 

A jaký byl program celého týdne?

Pondělí: Slavnostní zahájení proběhlo v tělocvičně naší školy. Po krásném vystoupení našich dětí se představily jednotlivé týmy a byly jim předány upomínkové dary. Po ukončení byli účastníci pozváni na obecní úřad, kde je přivítal pan starosta a místostarosta a opět dostali plnou náruč dárků.Následovala prohlídka hasičské zbrojnice a odjezd na oběd. 

Odpoledne si prohlédli náměstí v Jeseníku a poté strávili několik hodin v Balneoparku v Lázních Jeseník. 

Úterý: Na tento den byl napránován celodenní výlet. Ráno jsme vyrazili směr Bouzov a po prohlídce jsme pokračovali do Olomouce. Tam byla domluvena komentovaná prohlídka náměstí, která byla skutečně velmi zajímavá a poutavá. Poté jsme se přesunuli na Svatý Kopeček u Olomouce do Baziliky Navšítvení Panny Marie a užili si nejenom vnitřní prostor baziliky, ale také nádherný výhled do širokého a dalekého okolí.

Středa: Dopoledne strávili cizinci spolu s našimi dětmi a pod vedením školních družinářek vyráběli skutečně zajímavé věci. Všechny to moc bavilo a mnozí ani nevěřili, že by byli schopni něco tak krásného sami vytvořit. Odpoledne jsme navšívili jeskyně Na Pomezí a poté oplatkárnu v Bílé Vodě, kde se jako na jediném místě v republice vyrábí také hostie.

Čtvrtek: Tento den začal návštěvou ovčína a muzea. Poté jsme se přesunuli na Hvězdu a měli jsme v plánu dojít na Praděd, abychom se mohli pokochat nádherným výhledem do krajiny. Bohužel zrovna v tento den nám nepřálo počasí a část až na Praděd nedošla. Alespoň viděli v jak drsném kraji se to vlastně ocitli. Po sestupu a ohřátí jsme přijali pozvání do místní Bairnsfather destilérky, kde se dozvěděli podrobnosti o výrobě alkoholu. 

Pátek: Dopoledne jsme strávili opět ve škole, koordinátoři pracovali na závěrečné zprávě a děti, spolu s českými dětmi soutěžili ve sportovních hrách na školním hřišti. Odpoledne jsme všichni navštívili Zlatorudné mlýny ve Zlatých Horách a mohli jsme si také vyzkoušet rýžování zlata.

No a poslední večeře s rozloučením už byl konečný bod bohatého programu.

Ná závěr bych ráda dodala, že tento úžasný týden se určitě vryl do srdce nejednomu zúčastněnému žákovi či dospělému.  

 

Barbora Hejtmánková

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

puntikZpětpuntik