dozadu únor 2019 dopředu

Únor, 2019
Ledová Praha 2019

1. 2. 2019 - 3. 2. 2019

Po dvou letech jsme se s vybranými žáky druhého stupně opět vydali na akci Ledová Praha.

V pátek brzy ráno jsme nasedli do autobusu a již za tři hodiny jsme byli u pro mnohé žáky nejlepší atrakce dne: pumpy s restaurací McDonalds. Po tomto vzrušujícím zážitku jsme pak už jen dojeli do Prahy, ubytovali se ve třídě 8. A ZŠ na Chodově a odjeli metrem prohlédnout si mnoho expozic Technického muzea, okouknout koně na Václaváku a Národní muzeum. Večeře, další světlý bod dne, v nákupním středisku na Chodově.(KFC i Mc Donalds!)

Sobota byla pojata spíše turisticky - nachodili jsme téměř 12 kilometrů po památkách a muzeích. Byli jsme na rozhledně Petřín, v zrcadlovém bludišti, na Pražském hradu (zde musel pan Doležal počkat venku s vybranými noži a jednou pistolí), Václavském a Staroměstském náměstí, prohlédli jsme si muzeum tortury a voskových figurín, Ungelt i kostel sv Jakuba s useklou rukou lupiče a samozřejmě i Karlův most.

Večer jsme pro velký úspěch opět strávili v nákupním centru Chodov. Největším zážitkem zde bylo setkání s idoly mládeže youtubery Čápem a Láďou. Jen pomyšlení, že jsou v blízkosti těchto celebrit, mělo zhoubné důsledky na logiku některých jejich fanoušků z našich řad - navzdory domluvenému srazu pobíhali po obchoďáku a doufali v udělání selfíčka.

Velkým zážitkem byl také nedělní ranní  odjezd, jak zpívá slezský bard: "V Praze kalamita jak na Sibiři - tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři..."  Ale přežili jsme a mohli jsme si tak vychutnat trochu pozdější nedělní oběd již doma.