dozadu červen 2019 dopředu
Po 
Út 4
St 26
Čt 627
 14
So2229
Ne29162330
Základní škola a Mateřská škola Bělá pod Pradědem - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
Informační systém
ZŠ a MŠ Bělá pod Pradědem,
© Ing. Vojtěch Dorňák

Akce

Prosinec, 2018
Hrajeme si s roboty

20. 12. 2018

Navzdory velkému zájmu z řad deváťáků jsme na dnešní návštěvu gymnázia mohli vzít pouze čtyři žáky. Na akci Hrajeme si s roboty se totiž nahlásilo více škol a počet míst byl omezen.

Proč je o akci takový zájem, jsme pochopili na místě. Bylo to totiž skvělé!

Nejdříve jsme se učili pracovat a programovat roboty z lega, kteří jsou používaní v soutěži Firs lego league. V závěru této části každá parta dostala za úkol naprogramovat robota tak, aby co nejrychleji s pomocí infračerveného snímače ujel dráhu vyznačenou pomocí čáry na zemi. V následujících závodech naše děvčata Alena a Monika získala skvělé druhé místo!

Po punči, na který jsme dostali poukaz, a svačině spojené s poslechem živé kapely jsme se přesunuli do jiné učebny, kde jsme se učili pracovat s malinkými robotky Ozoboty. Ozoboti umí jezdit po čáře a plnit příkazy, které jsou jim zadávány pomocí barevného kódu. Po pár chybách se nám všem podařilo naše Ozobotky naučit projíždět bludištěm či roznášet vánoční dárky. 

Tato akce patřila k nejlepším tohoto roku a gympl nás všechny zaujal, takže lednový den otevřených dveří si určitě nenecháme ujít.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II  ve spolupráci s Gymnáziem Jeseník.

 

 

 

 

Kamil Doležal

---
---
Na startu závodu robotů
Budoucí stříbrné medailistky
"Naši koně"
Studujeme teorii
Ozobot v akci
---

puntikZpětpuntik