dozadu červen 2019 dopředu

Čtvrťáci v Jeseníku

23. 11. 2018

V pátek se čtvrtá třída vypravila na dopolední návštěvu Jeseníku. Naším cílem byly památky města a také návštěva vlastivědného muzea. Po příjezdu do města jsme se zastavili na jesenickém náměstí, kde na nás čekaly první dva cíle- budova radnice a socha Jana Nepomuckého. Dalším zastavením bylo Zámecké náměstí, kde si žáci prohlédli morový sloup a bludné balvany. Ve Vodní tvrzi zhlédli velice zajímavou expozici věnovanou floře a fauně Jesenicka. Nesměla chybět samozřejmě ani Katovna, kde měly děti možnost nahlédnout i do míst, do kterých se běžný návštěvník nedostane. Další zastávkou byl „červený most“ a poté jsme již pokračovali do Smetanových sadů, k Sousoší Vincence Priessnitze.

Z města zpět do školy jsme se vrátili příjemně unavení a hlavně plni zajímavých informací.:)

B. Janíčková, R. Palzerová