dozadu leden 2019 dopředu
Ne6132027

Okresní kolo ve florbalu, starší žákyně - Gymnazium Jeseník

20. 11. 2018

Dne 20. listopadu se na své okresní florbalové finále vypravilo družstvo starších žákyň. Na tento turnaj jsme odjížděli s ambicemi pokusit se postoupit z velmi těžké skupiny. Náš tým je ale velmi mladý. Z devíti hráček, které nastoupily, bylo šest věkově mladších. Proto jsem tento turnaj pojal jako sbírání zkušení. Hned v prvním zápase jsme narazili na domácí gymnazium. Po velmi dobrém výkonu se nám podařilo zvítězit 2:0. Ve druhém utkání jsme změřili síly s favoritem turnaje, ZŠ Jeseník. Tento zápas jsme prohráli 2:0. Poslední soupeř ve skupině byla Lipová. V případě remízového stavu jsme měli zajištěn postup do další fáze. Ve vyrovnaném utkání se nám podařilo vstřelit minutu před koncem gól na 1:0 a postupové vyhlídky se začaly „tvarovat“. Bohužel vlivem horší koncentrace nám soupeř téměř po rozehrání vstřelil vyrovnávací gól. Asi nás to otřáslo příliš, protože za dalších pár vteřin jsme inkasovali podruhé. Vyrovnat se nám již nepodařilo, proto místo oslavného pokřiku, následoval pláč z hodně smolné porážky a nepostup do další fáze. I takový je sport. Nevadí a hlavu vzhůru, popereme se v Jesenické lize, kde soupeřům nedáme nic zadarmo!

Zykmund