dozadu červen 2019 dopředu

Turnaj U10 v Mohelnici, basketbal

25. 11. 2018

V neděli 18.11.2018 se konal první soutěžní turnaj kategorie dětí U10 v basketbale Olomouckého kraje. Forma této soutěže je v letošní sezóně nová, zaměřená především na všeobecný fyzický rozvoj dětí, posílení jejich přirozené soutěživosti a chuti sportovat. Pořádajícím klubem prvního turnaje byl basketbalový klub Mohelnice. V rámci střední a severní Moravy je přihlášeno 8 klubů, především z velkých měst. Pro sezonu 2018/2019 jsme se přihlásili i my, Jeseník.

Nutno říct, že je to již hodně let, co z Jeseníku nebyl do oficiálních soutěží přihlášen tým žádné z dětských či dorosteneckých kategorií. Turnaj probíhá vždy 1 víkendový den v měsíci, účastní se ho vždy 4 týmy a hraje se systémem každý s každým, 4x8 minut hrubého času. Aby dětem rychleji ubíhal čas během dne, jsou do turnaje zařazeny i skupinové dovednostní soutěže s následným vyhlášením těch, kterým se vedlo nejlépe. I přes to, že Jeseník je v oficiálních soutěžích naprostým nováčkem, podařilo se našim dětem vyhrát 2 ze 3 zápasů, přičemž nejvíce nás potěšil bojovný výkon proti ostřílenému týmu z NH Ostrava, kde naše děti vyhrály. Další turnaj proběhne v sobotu 15.12.2018 v nové sportovní hale v Jeseníku, tak doufáme, že se nám bude dařit i dále.

Ze ZŠ Bělá pod Pradědem nastoupili tito žáci: Bára Furišová, Jolana Richterová, Eliáš Čagánek, Hanz Bairnsfather, Jáchym Richter, Tonda Stiak, Nels Bairnsfather.

Karel Richter, trenér BK Jeseník

Zapsal Zykmund