dozadu leden 2019 dopředu

Říjen, 2018
72 hodin

15. 10. 2018

Žáci z žákovského parlamentu a přírodovědného kroužku se opět zapojili do celorepublikového dobrovolnického projektu 72 hodin. V letošním školním roce si vybrali kategorii „pro lidi“. Ve spolupráci s jesenickou základní školou připravili naši žáci sportovně - zábavné dopoledne pro děti navštěvující speciální třídy jesenické základní školy. Celá akce se uskutečnila na základní škole ve Vlčicích. Děti byly rozděleny do skupinek a každou z nich vedl jeden průvodce z naší školy. V první části projektu čekalo na žáky společné podzimní vyrábění. Po jeho splnění procházeli jednotlivá stanoviště, kde plnili nejrůznější úkoly, vyžadující koordinaci vlastního těla, soustředění či spolupráci. Zároveň museli žáci projít malou sportovní olympiádou, ve které soutěžili v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a sprintu. Za každou splněnou disciplínu získali jedno písmeno do šifry, která je dovedla k „pokladu“. Následoval běžecký závod, ve kterém postavila každá škola svůj štafetový tým. Po napínavém výkonu nakonec zvítězila vlčická čtveřice, která zaslouženě získala pro svou školu pohár. V úplném závěru akce proběhlo společné zasazení „stromu přátelství“ a výroba upomínkových plakátů.

Příprava a realizace projektu tentokrát nebyly vůbec jednoduché a všem dětem, které se organizačně podílely, patří velké díky.

B. Janíčková, K. Kadláčová